2019 Baseball Schedule

Friday February 22, 2019
Mitchell
6
Friday, February 22
Final
@ NEBC | Northboro, Mass.
Whitworth
2
Friday, February 22
Final
@ Los Angeles, Calif.
Sunday February 24, 2019
Clark University
Sunday, February 24
Postponed
Occidental
Sunday, February 24
2:00 PM
11:00 a.m. PST
Occidental
Sunday, February 24
5:30 PM
2:30 p.m. PST
Monday February 25, 2019
Pomona-Pitzer
Monday, February 25
5:30 PM
Tuesday February 26, 2019
Caltech
Tuesday, February 26
5:30 PM
Wednesday February 27, 2019
Chapman
Wednesday, February 27
6:00 PM
Friday March 01, 2019
Suffolk
Friday, March 01
3:00 PM
Saturday March 02, 2019
Nichols
Saturday, March 02
12:00 PM
@ New England Baseball Complex
Farmingdale State
Saturday, March 02
12:00 PM
Marymount (Va.)
Saturday, March 02
12:00 PM
Stevens Institute
Saturday, March 02
12:00 PM
Farmingdale State
Saturday, March 02
2:00 PM
Marymount (Va.)
Saturday, March 02
3:00 PM
Sunday March 03, 2019
Wm. Paterson
Sunday, March 03
11:00 AM
Wm. Paterson
Sunday, March 03
2:00 PM
Monday March 04, 2019
Brandeis
Monday, March 04
3:00 PM
Tuesday March 05, 2019
Tuesday, March 05
3:00 PM
Thursday March 07, 2019
St. John Fisher
Thursday, March 07
TBA
@ Auburndale, Fla.
Friday March 08, 2019
St. John Fisher
Friday, March 08
TBA
@ Auburndale, Fla.
Friday, March 08
3:30 PM
Friday, March 08
4:30 PM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park No. 2 7 inning game
Penn St.-Abington
Friday, March 08
6:45 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle #8
Friday, March 08
7:30 PM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park No. 2 7 inning game
Saturday March 09, 2019
St. John Fisher
Saturday, March 09
TBA
@ Auburndale, Fla.
Wartburg
Saturday, March 09
9:45 AM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park #4
Westfield State
Saturday, March 09
9:45 AM
@ Lake Myrtle Sports Park Field No. 8, Auburndale, Fla. Russmatt Tournament
Bard
Saturday, March 09
12:00 PM
Wartburg
Saturday, March 09
12:00 PM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park #4
King's (Pa.)
Saturday, March 09
12:30 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Field 5
Saturday, March 09
1:00 PM
@ (Trinity College - Hartford, Conn.)
Bard
Saturday, March 09
3:00 PM
Rockford
Saturday, March 09
3:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Trinity (Conn.)
Saturday, March 09
4:00 PM
Sunday March 10, 2019
Wheaton (Mass.)
Sunday, March 10
9:00 AM
@ RussMatt Invitational - Lake Myrtle #1
Keystone
Sunday, March 10
9:15 AM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle #6
Marymount (Va.)
Sunday, March 10
9:30 AM
@ Lake Myrtle Sports Park Main Field, Auburndale, Fla.
Husson
Sunday, March 10
9:45 AM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Sports Park #8 RussMatt Invitational
Brockport
Sunday, March 10
10:00 AM
@ At Trinity College, Hartford, Conn.
Marymount (Va.)
Sunday, March 10
11:00 AM
@ Lake Myrtle Sports Park Main Field, Auburndale, Fla.
Washington College
Sunday, March 10
12:00 PM
@ Fort Pierce, Fla.
Augustana (Ill.)
Sunday, March 10
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Washington College
Sunday, March 10
2:30 PM
@ Fort Pierce, Fla.
Monday March 11, 2019
FDU-Florham
Monday, March 11
9:00 AM
@ Ft. Myers, Fla.
Worcester State
Monday, March 11
9:15 AM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park Field 1
Monday, March 11
10:00 AM
@ Osceola Heritage Park Stadium, Kissimmee, Fla.
Gettysburg
Monday, March 11
11:00 AM
@ Vero Beach, Fla.
FDU-Florham
Monday, March 11
12:00 PM
@ Ft. Myers, Fla.
Monday, March 11
12:00 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park #9) Snowbird Baseball Classic
Gettysburg
Monday, March 11
1:00 PM
@ Vero Beach, Fla.
Monday, March 11
3:00 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park #9) Snowbird Baseball Classic
Ill. Wesleyan
Monday, March 11
5:15 PM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Park #1
Tuesday March 12, 2019
Tuesday, March 12
9:00 AM
@ Fort Myers, Fla.
Keystone
Tuesday, March 12
9:45 AM
@ Auburndale, Fla.
Immaculata
Tuesday, March 12
10:00 AM
@ Ft. Pierce, FL
Tuesday, March 12
1:30 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park #10)
Amherst
Tuesday, March 12
2:45 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Stadium
Wednesday March 13, 2019
Webster
Wednesday, March 13
TBA
@ Auburndale, Fla.
Alfred St.
Wednesday, March 13
9:00 AM
@ Ft. Myers, FL - Terry Park 3
Delaware Valley
Wednesday, March 13
10:00 AM
@ Ft. Pierce, FL
Delaware Valley
Wednesday, March 13
1:00 PM
@ Ft. Pierce, FL
Wednesday, March 13
1:30 PM
@ Lake Myrtle Sports Park Main Field, Auburndale, Fla.
Wednesday, March 13
3:00 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park #9)
Franklin & Marshall
Wednesday, March 13
4:30 PM
@ Winter Haven, Fla. | Chain O' Lakes Stadium 7 inning game
Franklin & Marshall
Wednesday, March 13
7:30 PM
@ Winter Haven, Fla. | Chain O' Lakes Stadium 7 inning game
Thursday March 14, 2019
Wash. & Jeff.
Thursday, March 14
TBA
@ Auburndale, Fla.
Thursday, March 14
9:00 AM
@ Lake Myrtle Sports Park Field No. 1, Auburndale, Fla.
Thursday, March 14
9:30 AM
@ Ft. Pierce, FL
Montclair St.
Thursday, March 14
9:45 AM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle #7
Thursday, March 14
12:30 PM
@ Ft. Pierce, FL
Westminster (Pa.)
Thursday, March 14
2:00 PM
@ Kissimmee, Fla. | Osceola Heritage Stadium
Apprentice School
Thursday, March 14
5:00 PM
Friday March 15, 2019
Rochester Inst.
Friday, March 15
9:15 AM
@ Lake Myrtle Sports Park Field No. 6, Auburndale, Fla.
Apprentice School
Friday, March 15
10:00 AM
Farmingdale State
Friday, March 15
11:30 AM
@ Lakeland, Fla.
Friday, March 15
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla. (Terry Park Sports Complex)
Friday, March 15
12:30 PM
@ Ft. Pierce, FL
Rockford
Friday, March 15
1:00 PM
@ Fort Myers, Fla.
Tufts
Friday, March 15
1:00 PM
@ Apprentice School
Clarkson
Friday, March 15
1:15 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle #3
St. Scholastica
Friday, March 15
1:45 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Field 8
Amherst
Friday, March 15
6:00 PM
@ Kissimmee, Florida (Osceola Heritage Park 2)
Saturday March 16, 2019
Saturday, March 16
9:30 AM
@ Osceola Heritage Park Stadium, Kissimmee, Fla.
Nichols
Saturday, March 16
9:45 AM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle Field 6
St. Vincent
Saturday, March 16
10:00 AM
@ Apprentice School
Ill. Wesleyan
Saturday, March 16
10:30 AM
@ Lakeland, Florida (Henley Field)
Bethel (Minn.)
Saturday, March 16
12:00 PM
@ Fort Myers, Fla. PDC 5
Greenville
Saturday, March 16
12:00 PM
@ Auburndale, Fla. | Lake Myrtle #7
Saturday, March 16
12:30 PM
@ Kissimmee, Fla. - Osceola Heritage Stadium
Saturday, March 16
3:30 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park)
North Central (Ill.)
Saturday, March 16
6:30 PM
@ Port Charlotte, Fla. (North Charlotte Regional Park)
Sunday March 17, 2019
Wis.-La Crosse
Sunday, March 17
9:45 AM
@ Auburndale, Florida (Lake Myrtle #4)
Merchant Marine
Sunday, March 17
12:00 PM
Sunday, March 17
1:00 PM
@ Punta Gorda, Fla. (South County Regional Park)
Merchant Marine
Sunday, March 17
3:00 PM
Monday March 18, 2019
Monday, March 18
10:00 AM
@ Winter Haven, Florida (Chain O Lakes #1)
Johnson & Wales (RI)
Monday, March 18
3:30 PM
Tuesday March 19, 2019
St. Norbert
Tuesday, March 19
9:45 AM
@ Auburndale, Florida (Lake Myrtle #5)
Roger Williams
Tuesday, March 19
6:00 PM
Wednesday March 20, 2019
Wednesday, March 20
2:15 PM
@ Auburndale, Florida (Lake Myrtle #6)
Saint Joseph's (Me.)
Wednesday, March 20
3:00 PM
Roger Williams
Wednesday, March 20
3:00 PM
Bridgewater State
Wednesday, March 20
3:30 PM
Johnson & Wales (RI)
Wednesday, March 20
3:30 PM
Thursday March 21, 2019
Springfield
Thursday, March 21
9:15 AM
@ Auburndale, Fla. (Lake Myrtle #1) Lake Myrtle Park Field #1
Wheaton (Mass.)
Thursday, March 21
3:30 PM
Mt. St. Vincent
Thursday, March 21
5:00 PM
Friday March 22, 2019
Albertus Magnus
Friday, March 22
4:00 PM
Saturday March 23, 2019
Saturday, March 23
12:00 PM
Fitchburg State
Saturday, March 23
12:00 PM
Saturday, March 23
12:00 PM
Mitchell
Saturday, March 23
12:00 PM
Saturday, March 23
12:00 PM
Saturday, March 23
1:00 PM
Mitchell
Saturday, March 23
2:30 PM
Fitchburg State
Saturday, March 23
2:30 PM
Saturday, March 23
3:00 PM
Saturday, March 23
3:00 PM
Saturday, March 23
3:00 PM
Saturday, March 23
4:00 PM
Sunday March 24, 2019
Sunday, March 24
12:00 PM
Roger Williams
Sunday, March 24
12:00 PM
Johnson & Wales (RI)
Sunday, March 24
1:00 PM
Sunday, March 24
2:30 PM
Monday March 25, 2019
Monday, March 25
3:30 PM
Tuesday March 26, 2019
Tuesday, March 26
3:00 PM
Tuesday, March 26
3:30 PM
Tuesday, March 26
3:30 PM
Wednesday March 27, 2019
Manhattanville
Wednesday, March 27
3:30 PM
Endicott
Wednesday, March 27
3:30 PM
Wednesday, March 27
4:00 PM
Wesleyan (Conn.)
Wednesday, March 27
4:00 PM
Skidmore
Wednesday, March 27
4:00 PM
Thursday March 28, 2019
Western New England
Thursday, March 28
3:00 PM
Roger Williams
Thursday, March 28
3:30 PM
New England Col.
Thursday, March 28
5:00 PM
Saturday March 30, 2019
Saturday, March 30
12:00 PM
Saturday, March 30
12:00 PM
Saturday, March 30
12:00 PM
Saturday, March 30
12:00 PM
Saturday, March 30
3:00 PM
Saturday, March 30
3:00 PM
Saturday, March 30
3:00 PM
Saturday, March 30
3:00 PM
Sunday March 31, 2019
Salve Regina
Sunday, March 31
12:00 PM
Coast Guard
Sunday, March 31
12:00 PM
Purchase St.
Sunday, March 31
12:00 PM
Wheaton (Mass.)
Sunday, March 31
1:00 PM
Endicott
Sunday, March 31
1:00 PM
Nichols
Sunday, March 31
1:00 PM
@ Hartford, Conn. (Trinity College)
Salve Regina
Sunday, March 31
3:00 PM
Coast Guard
Sunday, March 31
3:00 PM
Monday April 01, 2019
Worcester State
Monday, April 01
3:30 PM
Tuesday April 02, 2019
Tuesday, April 02
3:30 PM
Endicott
Tuesday, April 02
3:30 PM
Tuesday, April 02
3:30 PM
Tuesday, April 02
4:00 PM
Wednesday April 03, 2019
Western New England
Wednesday, April 03
3:30 PM
Salve Regina
Wednesday, April 03
3:30 PM
Trinity (Conn.)
Wednesday, April 03
4:00 PM
Bowdoin
Wednesday, April 03
4:00 PM
Thursday April 04, 2019
St. Michael's
Thursday, April 04
3:30 PM
Thursday, April 04
3:30 PM
New Rochelle
Thursday, April 04
3:30 PM
Saturday April 06, 2019
Saturday, April 06
12:00 PM
Saturday, April 06
12:00 PM
Saturday, April 06
12:00 PM
Saturday, April 06
12:30 PM
Saturday, April 06
3:00 PM
Saturday, April 06
3:00 PM
Saturday, April 06
3:00 PM
Saturday, April 06
3:30 PM
Sunday April 07, 2019
Middlebury
Sunday, April 07
12:00 PM
Tufts
Sunday, April 07
1:00 PM
Monday April 08, 2019
Monday, April 08
3:30 PM
Roger Williams
Monday, April 08
3:30 PM
Tuesday April 09, 2019
Tuesday, April 09
3:00 PM
Tuesday, April 09
3:30 PM
Colby-Sawyer
Tuesday, April 09
3:30 PM
Tuesday, April 09
3:30 PM
Wednesday April 10, 2019
Roger Williams
Wednesday, April 10
3:30 PM
New England Col.
Wednesday, April 10
3:30 PM
Wednesday, April 10
4:00 PM
Thursday April 11, 2019
Endicott
Thursday, April 11
3:30 PM
Springfield
Thursday, April 11
3:30 PM
Colby-Sawyer
Thursday, April 11
3:30 PM
Babson
Thursday, April 11
3:30 PM
Johnson & Wales (RI)
Thursday, April 11
3:30 PM
Clark University
Thursday, April 11
4:00 PM
Saint Joseph's (Me.)
Thursday, April 11
4:00 PM
Saturday April 13, 2019
Saturday, April 13
12:00 PM
Saturday, April 13
12:00 PM
Saturday, April 13
12:00 PM
Saturday, April 13
12:00 PM
Saturday, April 13
3:00 PM
Saturday, April 13
3:00 PM
Saturday, April 13
3:00 PM
Saturday, April 13
3:00 PM
Sunday April 14, 2019
Sunday, April 14
11:00 AM
Sunday, April 14
1:00 PM
Wheaton (Mass.)
Sunday, April 14
1:00 PM
Monday April 15, 2019
Monday, April 15
12:30 PM
Monday, April 15
3:30 PM
Westfield State
Monday, April 15
6:00 PM
Tuesday April 16, 2019
Tuesday, April 16
3:00 PM
New England Col.
Tuesday, April 16
3:30 PM
Tuesday, April 16
3:30 PM
Tuesday, April 16
3:30 PM
Western New England
Tuesday, April 16
4:00 PM
Wednesday April 17, 2019
Newbury College
Wednesday, April 17
3:30 PM
Springfield
Wednesday, April 17
3:30 PM
Wednesday, April 17
3:30 PM
Salem State
Wednesday, April 17
3:30 PM
Endicott
Wednesday, April 17
3:30 PM
Rensselaer
Wednesday, April 17
4:00 PM
Thursday April 18, 2019
St. Michael's
Thursday, April 18
3:00 PM
Western New England
Thursday, April 18
3:30 PM
Colby-Sawyer
Thursday, April 18
3:30 PM
Roger Williams
Thursday, April 18
3:30 PM
Thursday, April 18
3:30 PM
Thursday, April 18
4:00 PM
Friday April 19, 2019
Johnson & Wales (RI)
Friday, April 19
3:30 PM
Saturday April 20, 2019
Saturday, April 20
12:00 PM
Saturday, April 20
12:00 PM
Saturday, April 20
12:00 PM
Saturday, April 20
1:00 PM
Saturday, April 20
3:00 PM
Saturday, April 20
3:00 PM
Saturday, April 20
3:00 PM
Saturday, April 20
4:00 PM
Tuesday April 23, 2019
Bridgewater State
Tuesday, April 23
3:00 PM
Tuesday, April 23
3:30 PM
Tuesday, April 23
3:30 PM
Tuesday, April 23
3:30 PM
Brandeis
Tuesday, April 23
7:00 PM
Wednesday April 24, 2019
Colby-Sawyer
Wednesday, April 24
3:30 PM
Wednesday, April 24
3:30 PM
Middlebury
Wednesday, April 24
4:00 PM
Albertus Magnus
Wednesday, April 24
4:00 PM
Wednesday, April 24
6:00 PM
Albertus Magnus
Wednesday, April 24
7:00 PM
Thursday April 25, 2019
Nichols
Thursday, April 25
3:00 PM
Babson
Thursday, April 25
3:30 PM
Clark University
Thursday, April 25
3:30 PM
Salem State
Thursday, April 25
3:30 PM
Suffolk
Thursday, April 25
4:00 PM
Thursday, April 25
7:30 PM
Saturday April 27, 2019
Saturday, April 27
12:00 PM
Saturday, April 27
12:00 PM
Saturday, April 27
12:00 PM
Saturday, April 27
12:00 PM
Saturday, April 27
3:00 PM
Saturday, April 27
3:00 PM
Saturday, April 27
3:00 PM
Saturday, April 27
3:00 PM
Sunday April 28, 2019
Sunday, April 28
12:00 PM
Clark University
Sunday, April 28
1:00 PM
Sunday, April 28
3:00 PM
Monday April 29, 2019
Northern Vermont-Lyndon
Monday, April 29
3:30 PM
Monday, April 29
6:00 PM
Endicott
Monday, April 29
7:15 PM
Tuesday April 30, 2019
Tuesday, April 30
3:30 PM
Tuesday, April 30
3:30 PM
Tuesday, April 30
3:30 PM
Bowdoin
Tuesday, April 30
4:30 PM
Wednesday May 01, 2019
Wesleyan (Conn.)
Wednesday, May 01
4:00 PM
Manhattanville
Wednesday, May 01
4:00 PM
Wednesday, May 01
6:30 PM
Thursday May 02, 2019
Thursday, May 02
7:00 PM
Friday May 03, 2019
Friday, May 03
12:00 PM
Friday, May 03
12:00 PM
Friday, May 03
12:00 PM
Friday, May 03
3:00 PM
Friday, May 03
3:00 PM
Friday, May 03
3:00 PM
Saturday May 04, 2019
Bowdoin
Saturday, May 04
1:00 PM
Bowdoin
Saturday, May 04
3:30 PM
Sunday May 05, 2019
Middlebury
Sunday, May 05
12:00 PM
Sunday, May 05
1:00 PM
Middlebury
Sunday, May 05
3:00 PM
Wednesday May 08, 2019
Wednesday, May 08
TBA
@ No. 1 Seed Little East Conference Tournament (Double Elimination)
Thursday May 09, 2019
Thursday, May 09
TBA
@ No. 1 Seed Little East Conference Tournament (Double Elimination)
Friday May 10, 2019
Friday, May 10
TBA
@ No. 1 Seed Little East Conference Tournament (Double Elimination)
Saturday May 11, 2019
Saturday, May 11
TBA
@ No. 1 Seed Little East Conference Tournament (Double Elimination)
* Conference
% Post season